جراحی گوش

به منظور ایجاد تناسب میان گوش و سر ، و همچنین خوش فرم شدن گوش ها ، جراحی گوش یا اتوپلاستی انجام خواهد شد. لازم به ذکر است برای کسب نتایج مطلوب، رعایت مراقبت های بعد از جراحی گوش الزامی می باشد.

گوش ها مخصوصا در آقایان ، جزو آن دسته از اعضای بدن می باشند که همیشه در معرض دید دیگران هستند ؛ از این رو گوش های بیرون زده و نا متناسب با اندازه سر موجب کاهش اعتماد به نفس در افراد خواهد شد.

با انجام عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی ، افراد می توانند اندازه ، شکل و موقعیت گوش خود را متناسب با اندازه سر خود اصلاح نمایند.

برای مشاهده نمونه کار های جراح گوش می توانید به سایت ایشان مراجعه نمایید.

 

جراحی گوش

کاندیدای جراحی گوش

جهت انجام جراحی زیبایی گوش محدودیت سنی وجود ندارد ؛ این در حالیست که بهتر است جراحی بعد از رشد کامل لاله گوش و رسیدن به اندازه نهایی در سنین ۵ الی ۶ سالگی ، انجام شود تا بعد از انجام جراحی گوش ، تغییراتی در گوش ایجاد نشود.

جراحی زیبایی گوش کودکان

توصیه می شود ، جراحی زیبایی گوش برای کودکان قبل از مدرسه رفتن انجام شود چرا که علاوه بر ایجاد تناسب میان گوش و سر موجب افزایش اعتماد به نفس کودک خواهد شد.

لازم به ذکر است ، کودکان به خاطر داشتن غضروف نرم و انعطاف پذیری لاله گوش آن ها ، به راحتی فرم پذیر خواهد بود ، از این رو بهترین کاندیدا برای انجام جراحی گوش می باشند.

جراحی زیبایی گوش بزرگسالان

بر عکس کودکان ، افراد بزرگسال دارای غضروفی محکم هستند و عدم انعطاف پذیری لاله گوش آن ها موجب می شود تا نتیجه جراحی گوش آنها با جراحی گوش کودکان یکسان نباشد.

البته این در حالیست که تغییرات تا حدی است که مورد رضایت افرادی که دارای انتظار معقولانه ای هستند ، می باشد.

مراقبت های بعد از اتوپلاستی

  1. درد و ناراحتی بعد از جراحی زیبایی گوش امری طبیعی می باشد و جای نگرانی نیست. همچنین با مصرف دارو هایی که توسط جراح تجویز شده ، تسکین می یابد.
  2. تا مدتی بعد از انجام جراحی زیبایی گوش از انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش های سنگین خودداری نمایید.
  3. تا دو هفته بعد از جراحی ، از استعمال دخانیات و مصرف هرگونه مشروبات الکلی پرهیز نمایید.

هزینه جراحی گوش

هزینه جراحی زیبایی گوش به عوامل مختلفی چون میزان ایراد گوش ، دستمزد جراح گوش ، هزینه های کلینیک و اتاق عمل و هزینه های دیگر بستگی دارد. که این عوامل برای هر فرد متغیر می باشد و هزینه نهایی در جلسه مشاوره توسط پزشک مشخص خواهد شد.

درباره دکتر نظری

دکتر نادر نظری - متخصص و جراح گوش ، حلق و بینی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هفده − هفت =