جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی : بینی نیمه فانتزی ، ترکیبی از بینی طبیعی و بینی فانتزی ( بینی عروسکی ) است این جمله به این معنی می باشد که افرادی که بینی نیمه فانتزی دارند بینی آن ها علاوه بر این که ظاهر طبیعی خود را حفظ کرده و بیش از اندازه کوچک نیست ، دارای کمی قوس در پشت بینی بوده و نوک  آن نیز کمی سربالا می باشد.

نکته مهم در جراحی بینی ، رعایت کردن میزان فاصله میان لب و بینی می باشد ؛ در بینی های طبیعی این فاصله باید بین ۹۰ تا ۹۵ درجه و در بینی های فانتزی بین ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه باشد این فاصله در بینی های نیمه فانتزی بین ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه است ؛ بهترین جراح بینی نیمه فانتزی کسی است که بتواند میزان این فاصله را طوری رعایت کند که باعث از بین رفتن ظاهر طبیعی بینی نشود.

جراحی بینی نیمه فانتزی

بینی نیمه فانتزی گوشتی

بینی گوشتی ، ویژگی منحصر به فرد خود را دارد که از ویژگی آن می توان به ضعیفی غضروف بینی و ضخیم بودن پوست آن اشاره کرد. ضخیم بودن پوست بینی های گوشتی ، به دو علت می باشد یا به دلیل وجود غدد چربی یا به علت ضخیم بودن بافت پوست بینی است. جراحی آن دسته از بینی های گوشتی که پوست ضخیم شان به علت وجود غدد چربی است آسان تر می باشد و نتیجه بهتری نیز از جراحی زیبایی بینی دریافت می کنند.

توصیه می شود افرادی که بینی آن ها گوشتی است ، جراحی بینی طبیعی انجام دهند زیرا نتیجه بهتری می گیرند ؛ به دلیل ویژگی هایی که برای بینی گوشتی ذکر شد امکان بیش از اندازه کوچک و ظریف شدن این بینی ها امکان پذیر نیست ، بنابراین بیمار باید از این جراحی توقعی واقع بینانه داشته باشد.

جراحان بینی ، می گویند افرادی که بینی آن ها استخوانی است کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی بینی نیمه فانتزی ، هستند و از انجام آن نتیجه خوبی می گیرند.

بینی طبیعی و نیمه فانتزی

همانطور که گفتیم تفاوت اصلی بینی ها در میزان فاصله میان لب و بینی می باشد ، بینی های نیمه فانتزی کمی در پشت بینی خود قوس دارند که در بینی های طبیعی این گونه نیست ؛ افرادی که جراحی بینی طبیعی انجام می دهند خواستار آن هستند که شکل طبیعی ظاهر بینی آن ها به طور کامل حفظ شود و تنها عیوب بینی شان برطرف شود.

  • برای برخی از بیماران این سوال به وجود می آید که آیا بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی ؟

تفاوت این دو مدل بینی ، تنها در ظاهر آن ها می باشد و کاملا بستگی به سلیقه بیمار است.

جراحی بینی نیمه فانتزی ، به هر دو روش باز و بسته انجام می شود و انجام کدام یک از این روش ها بستگی به شرایط بیمار و نظر جراح بینی دارد.

درباره drnazadriadm

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یازده − نه =