جراحی بینی شکسته

شکستگی بینی شایع ترین شکستگی در صورت محسوب می شود. جراحی بینی شکسته راه حلی برای درمان بینی های شکسته می باشد که باید توسط جراح بینی انجام گیرد.

انتخاب بهترین جراح بینی ، جهت جراحی بینی شکسته تاثیر بسزایی بر روی نتیجه عمل بینی دارد. پیشنهاد ما به شما دکتر نظری بهترین جراح بینی کرمانشاه می باشد.

بینی شکسته چه علائمی دارد ؟

شایع‌ترین علائم شکستگی بینی شامل درد ، تورم ، کبودی اطراف چشم ، خونریزی و کج شدن بینی است.

 

جراحی بینی شکسته

 

انواع شکستگی بینی

  • شکستگی کناری : این نوع شکستگی در اثر وارد آمدن ضربه به قسمت کناری بینی ایجاد می شودو منجر به ایجاد فرورفتگی در یک سمت بینی و بروز برآمدگی  در قسمت دیگر بینی می شود. این نوع شکستگی رایج تر است.
  • شکستگی روبرو : این نوع شکستگی در اثر وارد آمدن ضربه بسیار شدید به قسمت بالایی بینی رخ می دهد و سبب ایجاد فرورفتگی در پل بینی و ایجاد شکلی بد فرم در بینی می شود.

 جا انداختن بینی شکسته چگونه است ؟

جا انداختن بینی به دو روش انجام می گیرد :

  1. روش بسته : چنانچه میزان شکستگی سطحی باشد جا انداختن بینی به روش بسته و به کمک بی حسی موضعی و بدون نیاز به جراحی در مطب صورت می گیرد و به عنوان روشی استاندارد برای درمان بینی های شکسته مورد استفاده می باشد. پس از جا انداختن بینی ، روی بینی گچ گرفته می شود و پانسمانی داخل بینی قرار می گیرد تا بینی به طور مطلوب جوش بخورد.
  2. روش باز : در صورتی که بینی از لحاظ شکل ظاهری نا متناسب شده باشد و اختلالات تنفسی پیش آمده باشد جا انداختن بینی به روش باز انجام می شود. در این روش پوست روی بینی برداشته شده و استخوان های بینی با دقت جا به جا شده و در جای مناسب خود قرار می گیرند.

علیرغم این که جا انداختن بینی یک اقدام بسته است و نیازی به جراحی ندارد در صورتی که به شکلی صحیح انجام نگیرد بینی دچار ظاهری بد فرم شده و باید ۶ ماه بعد ، شکستگی بینی و عمل زیبایی همزمان انجام گیرند.

هزینه عمل بینی شکسته

هزینه جراحی شکستگی بینی به فاکتورهایی از قبیل دستمزد جراح بینی ، میزان آسیب دیدگی ، دستمزد متخصص بیهوشی ، هزینه بیمارستان و غیره بستگی دارد.

درباره دکتر نظری

دکتر نادر نظری - متخصص و جراح گوش ، حلق و بینی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سه × 3 =