جراحی بینی در کرمانشاه

جراحی بینی در کرمانشاه : اولین و مهم ترین قدم برای انجام جراحی بینی ، انتخاب یک جراح متخصص و مجرب می باشد زیرا نتیجه جراحی بینی رابطه مستقیم با جراحی بینی دارد این مطلب به این معنی می باشد که اگر بیمار به اندازه کافی در انتخاب جراح بینی دقت نکند ممکن است پس از جراحی بینی دچار مشکلات جبران ناپذیری شود.

دکتر نادر نظری ؛ جزء مجرب ترین جراحان بینی در کرمانشاه می باشند که دارای بهترین سوابق جراحی بینی در کرمانشاه هستند.

جراحی بینی

بینی ، چشمگیر ترین عضو جراحی بینی در کرمانشاهصورت می باشد بنابراین در زیبایی چهره ، تاثیر بسیاری دارد. در نتیجه افرادی که به دنبال زیبایی طلبی هستند ، اقدام به انجام جراحی بینی می کنند ، بیماران از انجام جراحی بینی هدف های متفاوتی دارند بعضی از آن ها قصدشان فقط زیبایی می باشد و برخی دیگر هدفشان از انجام جراحی بینی تنها درمان است.

جراحی زیبایی بینی

در اصطلاح پزشکی به جراحی زیبایی بینی ، رینوپلاستی می گویند.

روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود ، این روش ها نسبت به یکدیگر برتری  ندارند و جراحی بینی به کدام یک از این روش ها بستگی به شرایط بیمار و تشخیص پزشک دارد.

تفاوت این دو روش در محل برش های ایجاد شده به هنگام عمل بینی می باشد.

جراحی بینی به روش باز : هنگامی که جراح زیبایی بینی ، می خواهد جراحی بینی را به این روش انجام دهد برش های جراحی بینی را در قسمت پوست اضافی حفره های بینی ایجاد می کند.

معمولا جراحان بینی به هنگام جراحی بینی های پیچیده ، این روش را انتخاب می کنند.

مزایای جراحی بینی به روش باز

 1. در هنگام جراحی بینی به روش باز دید جراح بینی بیشتر است.
 2. در این روش ، امکان اعمال تغییرات بیشتری وجود دارد.

جراحی بینی به روش بسته : در این روش جراح بینی ، برای شروع جراحی زیبایی بینی برش ها را در سطح پوست خارجی بینی ایجاد نمی کند بلکه برش در لبه های حفره های بینی در سطح داخلی بینی ایجاد می شوند.

مزایای جراحی بینی به روش بسته

 1. مدت زمان انجام جراحی کوتاه می باشد.
 2. ورم و کبودی پس از جراحی بینی کمتر می باشد.
 3. دوره نقاهت بیمار در روش بسته کوتاه تر می باشد.

هزینه جراحی بینی در کرمانشاه

قیمت های متفاوتی برای جراحی بینی در کرمانشاه وجود دارد ، عوامل بسیاری در قیمت نهایی جراحی بینی تاثیر گذارند این عوامل عبارتند از :

 • تجربه جراح بینی
 • دستمزد جراح بینی
 • میزان پیچیدگی جراحی بینی
 • موقعیت جغرافیایی
 • هزینه داروها و آزمایشات
 • هزینه اتاق عمل

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی :

جراحی زیبایی بینی ، جراحی-بینی-در-کرمانشاهنوعی جراحی سرپایی می باشد ( نیازی به بستری ندارد ) که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ، البته در برخی موارد ممکن است بسته به تشخیص پزشک ، تحت بیهوشی موضعی نیز انجام گیرد.

 • به طور معمول بعد از عمل بینی ، ممکن است که پزشک یک اسپلینت داخلی درون بینی بیمار قرار دهد ، منظور از این اسپلینت قرارگیری صحیح سپتوم یا تیغه بینی در موقعیت مناسب و حفظ شکل تازه بینی می باشد و غالبا باید به مدت ۱۰ روز داخل بینی بماند.
 • همچنین لازم به ذکر است که یک اسپلینت خارجی نیز با هدف حفاظت از فرم جدید بینی در برابر هر نوع برخورد ، ضربه و تغییر شکل بر روی بخش خارجی بینی قرار داده می شود و می بایست به مدت ۷ روز بر روی بینی باقی بماند.
 • توجه داشته باشید که اسپلینت داخلی و خارجی بینی پس از گذشت مدت زمان مقرر ، توسط جراح بینی برداشته خواهد شد.
 • قاعدتا بعد از عمل بینی ، بیمار کمی احساس درد و ناراحتی خواهد کرد ؛ پزشک در راستای کنترل درد و کاهش آن داروهایی را تجویز می نماید که بیمار می بایست پس از ترخیص ، نسبت به مصرف آن ها در ساعت معین و مطابق با دستورالعمل اقدام نماید.
 • عموما بعد از عمل بینی ، بیماران کبودی و تورم را تجربه می کنند ؛ اما نباید از این موضوع ، نگران باشند زیرا این کبودی و تورم معمولا پس از ۱۰ الی۱۴ روز فروکش خواهد کرد.
 • اگرچه بعد از رفع کبودی و تورم اولیه ، می توان نتیجه جراحی زیبایی بینی را مشاهده کرد ، اما باید توجه نمود که تقریبا تا یکسال بعد از جراحی ، تورم جزئی در بینی وجود خواهد داشت ؛ لذا برای دیدن نتیجه نهایی بینی باید حداقل یکسال صبر کرد.
 • بسته به گستردگی عمل ، اکثر بیماران بعد از ۱ یا ۲ هفته آماده بازگشت به محل کار یا مدرسه هستند.
 • به طور معمول ، پس از ۳ هفته می توان ، اکثر فعالیت های روتین را از سر گرفت.
 • البته ناگفته نماند که انجام فعالیت های سنگین ؛ اعم از ورزش های سنگین حرکتی همچون شنا و بدنسازی و غیره می بایست با مشورت پزشک ، صورت پذیرد ؛ اما به طو کلی تا ۳ هفته بعد از عمل بینی انجام این فعالیت ها ممنوع می باشد.

عوارض جراحی بینی

برخلاف تصورات عامه مردم ، جراحی بینی سخت و طاقت فرسا نمی باشد بلکه جراحی بسیار آسانی است ، با انجام جراحی بینی ، بیمار دچار عوارض و مشکلات خاصی نمی شود اما نداشتن مشکل پس از جراحی بینی در صورتی امکان پذیر است که جراحی بینی توسط جراح متخصص بینی انجام گیرد اگر بینی شما به وسیله یک جراح تازه کار و بی تجربه جراحی شود ممکن است پس از جراحی مشکلاتی از قبیل مشکل تنفسی ، کجی بینی ، نامتقارنی حفره های بینی و غیره برای شما پیش بیاید بنابراین در انتخاب جراح بینی بسیار دقت کنید.

 

 

 

درباره drnazadriadm

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • نوزده + 19 =