جراحی بینی در افراد دیابتی

جراحی بینی در افراد دیابتی : دیابت یک نوع بیماری متابولیک می باشد که دلیل بروز آن وجود نقص در تولید انسولین یا مقاوت در برابر انسولین است.

انسولین هم نام هورمونی است که در کاهش میزان قند خون تاثیرگذار می باشد ولی در صورتی که این هورمون بیش از اندازه ترشح گردد موجب افزایش میزان قند خون  و در نهایت ابتلا به بیماری دیابت می شود.

افزایش میزان  قند خون یا کاهش شدید آن، مشکلی است که بیماران مبتلا به دیابت به آن دچار می باشند که هر کدام ازاین مشکلات، اختلالاتی را برای آن ها به دنبال خواهد داشت.

افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند به دلیل اینکه گمان می کنند جراحی بینی برای آن ها با محدودیت روبرو است و در صورت انجام، عوارض زیادی را برای آن ها به دنبال خواهد داشت از مراجعه به جراح بینی و عمل بینی خود اجتناب می نمایند.

باید بگوییم که جراحی بینی در افراد دیابتی با رعایت برخی اقدامات قابل انجام می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

جراحی بینی در افراد دیابتی

 

دیابت چه تاثیری بر جراحی بینی دارد؟

برای انجام جراحی بینی لازم است تا فرد بیهوش گردد و به همین دلیل کنترل قند خون بسیار حیاتی و مهم می باشد.

کنترل قند خون در متقاضیانی که به بیماری دیابت مبتلا نیستند دشوار نیست ولی میزان قند خون افرادی که به قند خون ابتلا دارند می بایست زیر ۱۵۰ باشد.

جراح بینی می بایست از توانایی لازم برای جراحی بینی در افراد دیابتی برخوردار بوده و بتواند میزان قند خون بیماران مبتلا به دیابت را در حین عمل بینی کنترل نماید، در این صورت هیچ مشکلی در روند جراحی بینی به وجود نخواهد آمد.

افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستد، باید در انتخاب جراح بینی خود بسیار دقت کنند و با انتخاب یک جراح بینی ماهر و با تجربه خیالشان از ایمن بودن جراحی بینی راحت باشد.

بنابراین با کنترل قند خون قبل و بعد از جراحی بینی ، افراد دیابتی نیز می توانند مانند دیگر بیماران برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام نمایند.

  • نکاتی که بیماران دیابتی باید به آن ها دقت نمایند:
  • قبل از جراحی بینی در رابطه با دیابت و نوع آن حتماً با جراح بینی خود صحبت کنید.
  • در صورت داشتن دیگر سوابق بیماری یا انجام جراحی های دیگر، جراح بینی خود را در جریان بگذارید.
  • به هیچ عنوان در انجام آزمایشات و عکسبرداری هایی که جراح بینی برای تان تجویز نموده اند، کوتاهی نکنید.
  • جراح بینی پیش از انجام عمل بینی میزان قند خون بیمار را بررسی می نماید و چنانچه میزان قند خون از ۱۵۰ تا ۱۸۰ بیشتر باشد، از انجام جراحی بینی خودداری می نماید.
درباره drnazadriadm

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سه + شانزده =