جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : به طور کلی جراحی زیبایی بینی تاثیر بسیار زیادی در ایجاد تناسبات میان اجزای صورت و همچنین افزایش زیبایی و اعتماد به نفس در افراد خواهد شد. غالبا در بینی های استخوانی در قسمت پل بینی برآمدگی هایی وجود دارد که دلیل نامگذاری این نوع بینی می باشد.

برداشتن قوز بینی ، مهمترین عواملی می باشد که افرادی که دارای بینی های استخوانی می باشند را به سمت جراحی بینی سوق می دهند. با برداشتن قوز بینی تغییرات چشمگیری در صورت و ظاهر افراد قابل مشاهده می باشد.

 

جراحی بینی استخوانی

 

ویژگی بینی های استخوانی

بینی های استخوانی دارای پوستی نازک هستند و غالبا دارای غضروف های سفت به همراه استخوان های محکم می باشند.

داشتن پوست نازک و استخوان محکم ، موجب شده که نتیجه نهایی برای افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند به نسبت افرادی که دارای بینی های گوشتی می باشند مطلوب تر باشد.

با توجه به سایر مقاله های موجود در سایت ، گفته شد که ضخامت پوست ، تعیین کننده نوع بینی می باشد. قابل ذکر است که پوست ضخیم بینی موجب فشار وارد شدن به غضروف های بینی می شود ؛ این نوع بینی جزو بینی های گوشتی می باشند. اما در صورت نازک بودن پوست بینی و همچنین استحکام ساختار آن ، بینی جزو بینی های استخوانی یا غصروفی قرار می گیرد.

 

جراحی بینی استخوانی

 

نتیجه جراحی بینی استخوانی

جزئیات غضروفی بینی های استخوانی به دلیل نازک بودن پوست آن ها به راحتی قابل مشاهده بوده و به دلیل محکم بودن استخوان های این نوع از بینی ، می توان آن ها را به فرم فانتزی جراحی کرد.

در جراحی بینی فانتزی ظریف کاری بیشتری نسبت به جراحی بینی طبیعی صورت گرفته و بینی سربالا شده و در آن قوس ایجاد می گردد که انجام چنین تغییراتی به دلیل ضخیم بودن بینی های گوشتی نه تنها امکان پذیر نبوده، بلکه در صورت امکان به دلیل کلفت بودن پوست بینی قابل مشاهده نخواهد بود.

در جراحی بینی طبیعی که امکان انجام آن در هر دو نوع بینی گوشتی و استخوانی وجود دارد ایرادات بینی رفع گشته و تغییراتی مانند سربالا شدن زیاد و ایجاد قوس در آن به وجود نمی آید.

 

جراحی بینی استخوانی

 

دریافت بهترین نتیجه از جراحی بینی استخوانی

برای اینکه از جراحی بینی استخوانی بهترین نتیجه حاصل شود باید یک جراح بینی خوب را برای جراحی آن در نظر گرفت.

  • از جمله ویژگی های تاثیر گذار جراح بینی بر نتیجه جراحی بینی می توان به نکات زیر اشاره کرد:
  1. تخصص و تجربه زیاد: اگر جراح بینی از مهارت و تجربه زیادی در جراحی بینی برخوردار باشد، احتمال ایجاد عارضه از جراحی بینی تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد.
  2. آگاهی از اصول ریاضی و زیبایی شناسی: یک جراح بینی خوب به نسبت اجزای صورت فرد توجه کرده و با توجه به بزرگی یا کوچکی اجزای صورت و جنسیت فرد بهترین فرم بینی را برای وی در نظر می گیرد.
  3. با وجدان بودن جراح بینی : یک جراح بینی خوب اگر فرد تقاضاهای غیر منطقی همچون کوچک کردن بیش از حد بینی، جراحی بینی شبیه به یک عکس را داشته باشد او را متقاعد کرده و در صورت مساعد نبودن وضعیت جسمی و روحی فرد، از انجام عمل بینی برای او خودداری می نماید.

 

جراحی بینی استخوانی

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

  1. جهت کاهش تورم و کبودی بعد از جراحی بینی از کمپرس یخ استفاده نمایید.
  2. تا جای ممکن در محل های شلوغ و پر رفت و آمد حضور پیدا نکنید.
  3. در ماه های ابتدایی پس از جراحی بینی ، مراقبت ضربه نخوردن به بینی خود باشید.
  4. در روز های ابتدایی بعد از عمل ، از مصرف ترشی و شوری و تندی خودداری نمایید.

سایر مراقبت های بعد از جراحی بینی به طور جامع در دیگر مقالات سایت وجود دارد.

هزینه جراحی بینی استخوانی

هزینه جراحی زیبایی بینی یکی از مهمترین سوالاتی می باشد که همواره برای افرادی که متقاضی انجام جراحی بینی هستند پیش می آید. به طور کلی نمی توان هزینه جراحی زیبایی بینی را دقیقا مشخص کرد ؛ چرا که هزینه جراحی زیبایی به عواملی مختلفی بستگی دارد که در جلسه مشاوره پس از بررسی و معاینات توسط پزشک جراح بینی مشخص خواهد شد.

توصیه ما به عزیزانی که قصد انجام عمل زیبایی بینی استخوانی را دارند ، دکتر نادر نظری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی می باشد چرا که در این زمینه تجربه و مهارت بسیاری دارند.

درباره دکتر نظری

دکتر نادر نظری - متخصص و جراح گوش ، حلق و بینی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هجده + 1 =